З чого виготовляють фурнітуру?
Крім форми і принципів роботи, дверні ручки для міжкімнатних дверей відрізняються ще й матеріалами, з яких вони виготовлені. Дерево, метал, пластмаса, скло - варіантів маса, і у кожного з них свої переваги і недоліки.
Металеві ручки (латунь, алюміній, сталь, мідь, силумін та інші метали) є найміцнішими і зносостійкими. Завдяки різним покриттям вони можуть як стильно блищати, так і випромінювати м'яке ненав'язливе сяйво. Особливою популярністю користуються ручки зі сплаву цинк + алюміній + мідь і алюмінієві ручки.
Мінуси: більшість металевих ручок дуже холодні на дотик; бюджетні моделі з неякісним покриттям швидко втрачають презентабельний вигляд; ручки з недорогих сплавів при інтенсивному використанні можуть погнутися або навіть зломитися.
Дерев'яні ручки - відмінний вибір для дверей з масиву і шпонованих полотен. Виготовляються вони з деревини різних порід, в тому числі і з цінних сортів. Такі ручки можуть прикрашатися декоративними вставками, інкрустацією, різьбленням.
Мінуси: категорично не підходять для дверей у ванну кімнату і на кухню; моделі з деревини м'яких сортів (сосна, ялина) не стійкі до стирання.
Скляні ручки - прекрасна прикраса інтер'єру. Вони представлені в широкому асортименті і часто можуть похвалитися оригінальним виконанням.
Мінуси: висока ціна і крихкість конструкції.
Пластмасова фурнітура - найдешевший і недовговічний варіант, до якого звертаються, на щастя, нечасто. В основному купують її для установки на двері підсобних приміщень. Є моделі пластмасових ручок, що імітують скло або камінь.
Мінуси: низька якість, «програшний» зовнішній вигляд.
Вартість продукції
Хвилюючий для кожного покупця питання - скільки коштує фурнітура? Ціна на ручки для міжкімнатних дверей залежить від цілого ряду чинників:
* Компанії-виробника і місця її розташування;
* Матеріалів і технологій, використаних при виготовленні продукції;
* Типу конструкції;
* Імені дизайнера, що працює над створенням конкретної моделі (якщо купуєте зразки преміум-класу).
Найбільш доступними є ручки з пластмаси, дерева «рядових» порід, алюмінію, силуміну. Дещо дорожче обійдуться вироби з ЦАМу. Моделі з нержавіючої сталі і бронзи традиційно найдорожчі.
Вибирайте надійну, якісну і естетично привабливу фурнітуру від кращих виробників - керуйте дверима з комфортом і задоволенням!